• Anadolu yakasına hizmet vermekteyiz.
Havuz Suyu Satışı
Basit anlamıyla havuzlarda kullanılan suya havuz suyu adı verilmektedir. Eğer havuzların uygun uygun şekilde bakımı yapılmazsa, evsel yüzme havuzunuzdaki su bakteri, virüs ve protozoa dahil olmak üzere çeşitli mikrobiyolojik organizmalar (mikroplar) içerebilir. 
Bu mikroplar gastroenterit, kulak, burun ve boğaz enfeksiyonları gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Sağlığımız önemlidir. Kurallara uygun olarak tedarik edilmeyen havuz suları kullanımda sorun yaratır.

Havuz kullanımının güvenli olduğundan emin olmak için yüzme havuzunuzu düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Kontrol için şu adımları izleyebilirsiniz:

Havuzun dibinin göründüğünden emin olmalısınız. Aynı zamanda bir önceki günden farklı görünmediğine emin olmalısınız. Her suyun havuzda kullanılması mümkün değildir. Bu sağlık açısından oldukça tehlikelidir. Hastalıkların yüzde 80’inin suyla alakalı olduğu sağlık araştırmalarında resmen kanıtlanmıştır. Su kullanımı içimde olduğu kadar tensel kullanımda da önemlidir. 

Yüzme havuzunuzda kullanacağınız suda şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Havuz Suyu
  • Filtreleme
  • Klorlama
  • pH seviyesi
  • Toplam alkalinite (TA)
  • Kalsiyum sertliği
pH seviyesi, suyun herhangi bir zamanda ne kadar asidik veya alkali olduğunu göstermektedir. 7 pH seviyesi, suyun nötr olduğu anlamına gelir. 7'nin üstü suyun alkali olduğu anlamına gelirken, 7'nin altı asitliği gösterir. 7 ile 7.6 arasında bir pH seviyesi olması çok önemlidir. Suyun pH'ı 8'den yüksekse, havuzda yüzen herkes ciltte kızarıklık riski taşırken, 7'den düşük pH yüzücülerin gözleri yakabilmektedir.

Havuz Suyu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplam alkalinite, suyunuzdaki tüm alkali kimyasalların toplamı anlamına gelmektedir. Beton ve boyalı havuz yüzeyleri de zamanla bozulur. Toplam alkalinite ve pH kesinlikle birbirine bağlıdır. Örneğin, toplam alkaliniteyi yükseltmek pH'ı da yükseltebilmektedir. Toplam alkaliniteyi ayarlarken havuzunuzun pH'ını bozulmadığından emin olunmalıdır. Gök-Su olarak tüm bu ayrıntılara çok dikkat etmekteyiz.

Havuz suyunun tedarikinde dikkat ettiğimiz bir diğer unsur ise kalsiyum sertliğinin oranıdır. Kalsiyum sertliği, suyunuzda çözünen mineral kalsiyum miktarını ifade etmektedir. Düşük kalsiyum seviyesi havuz yüzeylerini bozarken, yüksek kalsiyum seviyeleri ise yüzeylerde ve ekipmanlarda pislik veya kireç bırakmaktadır.

Havuz suyu fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizimle iletişime geçebilir, anında satın alabilirsiniz