• Anadolu yakasına hizmet vermekteyiz.
GÖK-SU

Bahçe Suyu

Bahçelerimizde bitkilerimiz için kullandığımız suya bahçe suyu adı verilmektedir. Kullandığınız su bitkilerinizin kalitesini ve gelişimini önemli ölçüde etkileyen unsurlardan bir tanesidir.

Su, tıpkı insanlar gibi bitkilerin de ağırlığının yüzde 85 ile 95'ini oluşturmaktadır. Bitkiler tüm canlılardan daha fazla suya ihtiyaç duymaktadır. Su, besinleri topraktan bitki hücrelerine taşır. Bu nedenle istenilen hidrasyon seviyesinde tutulan bitkiler daha güçlü ve sağlıklı olur. Süs bahçelerinin haftada yaklaşık bir inç suya ihtiyaç duyması çok önemli bir faktördür. Bu, bitkilerin onu absorbe edebilmesi için o suyu tutabilen sağlıklı bir toprak yapısı sağlar. Sıcak ve kuru iklimlerde bulunan bahçeler nemini daha hızlı kaybeder.

Suyun miktarı kadar kullanılan suyun da kalitesi çok önemlidir. Aksi takdirde bitkileriniz beklediğinizden daha güçsüz ve sağlıksız olabilir. Bitkilerinize gübre ve böcek ilacı eklemek büyümelerini hızlandırabilirken, su kalitesi bahçenizin ne kadar iyi olacağını belirlemede en kritik faktördür. Bitkiler için su sadece bir hidrasyon ortamı değil, aynı zamanda topraktan emilen bir besin kaynağıdır. Kullanılan su kirli olduğu takdirde bu kirler yapraklara ve bitkinin diğer kısımlarına yayılır.

Bahçe Suyu

Bahçe Suyu Kullanımının Önemi

Kirli su ile yetiştirilen sebzeler sağlık için tehlike oluşturabilir. Bazı durumlarda, kötü su kalitesi yaprak renginin değişmesine, daha düşük verime, düzensiz büyümeye ve hatta bitkinin ölümüne neden olur. Bu nedenle, su kalitesi, yenilebilir bitkilerin yetiştirilmesi için önemli bir faktördür. bir yağmur varilinden, göletten veya kuyudan su kullanırsanız, kullanımdan önce arıtmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu da su kullanımında daha büyük maliyet anlamına gelmektedir.

Sulama sularının kimyasal olarak kirli olması dünyanın her yerinde bir sağlık tehlikesi yaratmaktadır. Araştırmalarda ilaç atıklarından tarım ilaçlarına ve sulama suyundaki mikroplara kadar birçok zararlı kimyasal bulunmuştur.

Su temiz bir kaynaktan gelmiyorsa, tüm kirleticileri engellediğinden emin olmak için daha küçük gözenek boyutuna sahip bir filtreye ihtiyacınız olur. Ayrıca filtrenin birkaç günde bir temizlenmesi gerekir çünkü sudaki birikintiler tarafından tıkanacaktır. Bu da zaman ve para kaybı anlamına gelir. Çünkü filtreler 6 ayda bir mutlaka değiştirilmelidir.

Bahçe suyu fiyatları ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizimle iletişime geçin.