• Anadolu yakasına hizmet vermekteyiz.
Hakkımızda

Gök-Su Tanker Su

GÖKSU-NAKLİYAT LTD ŞTİ.  Anadolu Yakası. Bahçe suyundan, inşaat suyuna kadar birçok endüstriyel ve kişisele kadar geniş bir kullanım alanı sunuyoruz.
Kurumsal
Sık Sorulan Sorular

Su kalitesi ne anlama gelir?

Su kalitesi, suyun fiziksel, kimyasal, biyolojik ve organoleptik özelliklerine göre farklı kullanımlar için uygunluğunu ifade ettiğini asla unutmamak gerekir. İnsan tüketimini ve sağlığını, endüstriyel ya da evsel kullanım doğal çevreyi doğrudan etkilediği için su kalitesini anlamak ve ölçmek özellikle önemlidir.

Su kalitesi nasıl ölçülür?

Su kalitesi laboratuvar teknikleri kullanılarak ölçülür. Laboratuvar testleri birden fazla parametreyi ölçer ve en doğru sonuçları sağlar. Laboratuar ortamı dışında yapılan her ölçüm doğru sonuçlara uzaktır.

İnsan tüketimi için su kalitesi ne anlama gelir?

İnsan tüketimi için su kalitesi, hem insan sağlığının korunması için hayati önem taşıyan hem de halk sağlığı politikasının bir parçasını oluşturan güvenli içme ve pişirme suyunu kapsamaktadır. İçme suyu” olarak bilinen, insan tüketimine uygun kaliteli suya erişim, bireyler ve toplumlar için sağlıklı yaşam ve kalkınma için temel bir insan hakkı ve bir gerekliliktir.

Endüstriyel ve evsel kullanım için su kalitesi ne anlama gelir?

Endüstriyel ortamlarda "proses suyu" adı verilen belirli bir su türü kullanılır. Proses suyu, endüstride, üretim süreçlerinde, enerji üretiminde ve benzeri uygulamalarda kullanılan suyu ifade eder. Proses suyu için su kalitesi standartları, endüstriyel makinelere zarar gelmesini ve endüstriyel olarak işlenmiş ürünlerin kirlenmesini önlemeyi amaçlamalıdır.

Su kalitesinin insan sağlığı üzerindeki etkileri nelerdir?

Kirlenme nedeniyle içilebilir, evsel kullanım ve hatta eğlence amaçlı su kalitesinin düşük olması insan hastalıklarına yol açabilir. Mikrobiyal organizmalarla kirlenmiş içme suyu, ishal, kolera, dizanteri, hepatit A, tifo ve çocuk felci şeklinde küresel hastalıklara neden olmaktadır.

Su kalitesinin endüstri üzerindeki etkileri nelerdir?

Hemen hemen tüm endüstriyel üretim süreçleri önemli miktarda su gerektirir. Farklı endüstriler, hassas ve hassas ürünler üretmek için belirli su niteliklerine ihtiyaç duyar. Örnek olarak, bilgisayarlarda ve tıbbi elektronikte kullanım için yarı iletkenlerin ve çiplerin imalatı, minerallerden, çözünmüş gazlardan ve katı parçacıklardan yoksun deiyonize, ultra saf su gerektirir. Bu nedenle, bu üretim sürecinde ağır metaller içeren kirli suyun kullanılması, ürünlerin hatalı olarak üretilmesine neden olur.

500

Tamamlanan İş

300

Farklı firma

400

Mutlu Müşteri

700

Memnuniyet

GÖK-SU Galeri

Tanker suyunun satışı ve tedariğinde kullanım suyunun
yüksek kalitede olması için tankerlerin bakım ve temizliğini periyodik olarak yapmaktayız.